Nowe zbiory w bibliotece szkolnej

Z przyjemnością chciałam poinformować, że księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o wiele nowych woluminów. Zostały one sfinansowane przez Ministerstwo Edukacji w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wśród bogatej oferty każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Młodzi czytelnicy mogą sięgnąć po nowe części serii „Zaopiekuj się mną”, dalsze części przygód Skarpetek, „Zosię z ulicy Kociej” czy przygody małego chłopca Alberta. Miłośnikom zagadek detektywistycznych na pewno spodoba się seria „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, „Ture Sventon i jego zagadki – w Londynie, Sztokholmie i Paryżu oraz seria „Amelia i Kuba”. Do świata przygód zaprasza nas także Detektyw Pozytywka (6 części), ciekawska dziewczynka Ada, która jest strażniczką skarb, a także rozwiązuje zagadkę Galla Anonima oraz Krzysia – strażniczka mieczy. Miłośnicy zwierząt mogą sięgnąć po przygody psa Elfa, serię Horse Club, opowieści o psach, które swoje życie poświęciły pracy dla ratowania ludzi –”Pies zawodowiec”. Warto także poznać sfilmowaną historię „Był sobie pies” i „O psie, który wrócił do domu”. Następną pozycją godną polecenia jest piękna opowieść o gorylu „Jedyny i niepowtarzalny Ivan” oraz „Jedyny i niepowtarzalny Bob”, która jest refleksją o odwadze, samotności i przezwyciężaniu trudności w codziennym życiu.
 
Serie „Straszna historia” i „Ale historia” traktują o wydarzeniach historycznych w sposób zabawny i niezwykle ciekawy sprawiając, że „nudne” zdarzenia z przeszłości nabierają barw i czytamy o nich z wypiekami na twarzy. Terry Deary wprowadza nas w świat Greków, Wikingów, Inków, Egipcjan , Azteków, Rzymian, Jaskiniowców tworząc paletę interesujących opowieści. Warta polecenia jest znana seria „Nela –mała reporterka”. Bohaterka od piątego roku życia podróżuje po świecie i nagrywa reportaże ze swoich wypraw. Atrakcyjności książkom dodają piękne zdjęcia i rysunki przenosząc czytelnika w nieznane geograficzne krainy. Tym, którzy pytają: „dlaczego świat jest taki niezwykły?” radość sprawi seria „Ciekawe dlaczego?”, a w niej m. innymi odpowiedzi na pytania: dlaczego morze jest słone?, dlaczego Kolumb przepłynął ocean?, dlaczego gąsienice tak dużo jedzą czy dlaczego mydło się pieni?. Najmłodsi czytelnicy, którzy lubią komiksy mogą poznać przygody zabawnego Ariola i jego szalonych kumpli, a miłośnicy „Dziennika cwaniaczka” kolejne wydarzenia z życia Grega. Podobną serią , którą polecam jest ” 13-o piętrowy domek na drzewie” i jego kolejne części. Jest to cykl, który został uznany za najśmieszniejszą serię od czasów „Dziennika cwaniaczka”.
 
Starsi czytelnicy mogą sięgnąć po 14 części przygód Felixa, Neta i Niki, serię „Zwiadowcy”, trylogię „Metro2033, Metro 2034 ,Metro 2035 czy ponadczasowego „Władcę pierścieni”. Miłośnikom fantasty polecam serię „Tajemnica bransoletki”, trzy części „Księgi snów”, ‘Dziewczynkę, która wypiła księżyc” czy „Chłopca, który żył ze smokami”. Ciekawą pozycją wydaje się także seria „Alcatraz kontra Bibliotekarze”, „Mój brat jest superbohaterem” czy „Moja wuefistka jest kosmitką”.
 
Fani piłki nożnej na pewno chętnie przeczytają historie o życiu Pazdana, Lewego i Neymara, a także poznają triki piłkarskie gwiazd footballu opisane przez Pawła Skórę mistrza feestylu footballu.
Mam nadzieję, że nowe książki przypadną Wam do gustu i będziecie je czytać z wielką przyjemnością w jesienne i zimowe wieczory.
Informacje związane z udostępnianiem księgozbioru zostaną wkrótce umieszczone na Librusie.
 
Iwona Wojciechowska