Dowożenie uczniów w roku szkolnym 2019/2020

Uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym – 29 08 2019 r. – otrzymałem z Urzędu gminy w Gietrzwałdzie informację na temat organizacji dowożenia uczniów do szkoły od 01 września. Proszę o uważne zapoznanie się z informacją zawartą w załączniku i ustalenie przystanku i godziny odjazdu autobusu. W przypadku niektórych miejscowości są istotne zmiany w stosunku do ubiegłego roku szkolnego. Generalna zasada różniąca obecny system z dotychczas obowiązującym polega na zamianie transportu szkolnego na transport o charakterze publicznym. Oznacza to, że dzieci mające uprawnienia ze względu na odległość od miejsca zamieszkania do szkoły będą dojeżdżać do szkoły autobusami publicznymi (ogólnie dostępnymi) na podstawie biletów miesięcznych opłaconych przez gminę i wydawanych w szkole. We wrześniu 2019 r. w autobusach będą podróżować opiekunki. Od października 2019 r. dzieci będą podróżować samodzielnie. Bezpieczeństwo w autobusach będzie zapewniał monitoring wizyjny tak jak np. w komunikacji miejskiej. Odpowiedzialność za bezpieczne dotarcie dziecka z domu do przystanku oraz od przystanku do domu pozostanie po stronie rodziców.  

Leszek Orciuch

 

Rozkład jazdy [PDF]


Wszyscy rodzice, którzy zainteresowani są korzystaniem przez dziecko z dowozu szkolnego zobowiązani są do podpisania i dostarczenia oświadczenia do sekretariatu szkoły. Wyłącznie na tej podstawie będą zamawiane i wydawane bilety autobusowe. Dotyczy dzieci szkolnych i zerówki.

Oświadczenie do pobrania:

0
Rozmiar czcionki
Tryb kontrastu