Administrator
SPOTKANIE Z ABSOLWENTKĄ NASZEJ SZKOŁY
W czwartek, 28 maja, uczniowie klas VII i VIII spotkali się z absolwentką naszej szkoły – Małgorzatą Schilling. Gosia opowiedziała o swojej dalszej ścieżce edukacyjnej oraz doświadczeniach zdobytych po ukończeniu szkoły podstawowej.
Po zakończeniu nauki w naszej szkole Małgorzata rozpoczęła edukację w Zespole Szkół Rolniczych w Smolajnach na kierunku weterynaryjnym. Podczas spotkania przybliżyła uczniom specyfikę tej placówki oraz możliwości, jakie daje nauka w technikum. Wspominała m.in. o trzytygodniowym wyjeździe do Grecji w ramach programu Erasmus+, gdzie wraz z innymi uczniami pracowała na plantacji aloesu oraz pomagała przy strzyżeniu owiec.
Nasza absolwentka podkreślała również, że szkoła w Smolajnach umożliwia uczniom zdobycie dodatkowych kwalifikacji, takich jak kurs prawa jazdy, kurs spawacza czy operatora wózka widłowego – i to bez dodatkowych opłat. Opowiedziała także o życiu w bursie oraz o tym, jak wyglądają popołudnia w szkole z internatem.
W czasie nauki w Smolajnach Gosia brała udział w olimpiadzie, co otworzyło jej drogę na studia weterynaryjne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Jak sama przyznała, nie odnalazła się jednak na wybranym kierunku i zdecydowała się zrezygnować ze studiów. Podzieliła się z uczniami ważną refleksją:
„Zrezygnowałam ze studiów marzeń i… nic się nie stało”.
Podkreślała, że warto szukać własnej drogi i nie bać się zmian, jeśli coś nie daje satysfakcji. Obecnie studiuje lingwistykę w biznesie na UWM.
Gosia wspomniała także o swoim udziale w obozie językowym organizowanym przez OSA ET jeszcze w czasach, gdy była uczennicą naszej szkoły. Jak mówiła, udział w obozie pomógł jej otworzyć się na języki obce, a do dziś utrzymuje kontakt z Mary – wolontariuszką z Turcji.
Zawsze z ogromną radością gościmy naszych absolwentów i cieszymy się, że chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami z młodszymi uczniami.
WYJAZD STARSZAKÓW DO ARBORETUM W KUDYPACH
W piękny, majowy dzień najstarsza grupa przedszkolna uczestniczyła w wycieczce do Arboretum w Kudypach. Dzieci pod czujnym okiem leśnika poznawały sekrety warmińskiej przyrody, spacerując ścieżkami dydaktycznymi wśród różnorodnych drzew i krzewów. Z wycieczki wróciły bogatsze o wiedzę o lesie i pełne szacunku do otaczającej nas natury.To były idealne zajęcia na żywo w sercu lasu kudypskiego.
EDUKACJA W NATURZE W RAMACH PROJEKTU
Lista finalistów konkursu „Artystą Być”
Jury w składzie:
Jagna Polakowska
Gabriela Kucharzewska
Anna Bułakowska
Renata Kamińska
spośród 52 zgłoszeń wyłoniło następujących finalistów:
Kategoria soliści młodsi:
1) Hania Mudry
2) Michalina Chudzik
3) Maria Sztychmiler
4) Natalia Krywko
5) Lena Sosnowska
6) Julia Zawadzka
7) Emilka Kołak
8) Zosia Moczyńska
9) Oliwia Dyk
Kategoria soliści starsi:
1) Emilia Pokrzywnicka
2) Amelia Laskowska
3) Weronika Bącik
4) Bruno Cichocki
5) Zosia Miklusz
6) Maja Dzienis
7) Michalina Pawłowska
8) Olga Żuk
Kategoria Zespoły:
1) Zespół Tonacja
2) Zespół Coda
3) Zespół Marimba
Kategoria Tancerze:
1) Maja Różowicz
2) Szkolny Teatr Tańca Oto my
3) Duet – Natalia Przybojewska, Martyna Sawicka
4) Stars
Serdecznie gratulujemy!