SUKCESY ZESPOŁU „CODA”

Nasze dziewczyny z zespołu Coda w składzie: Magda Krawczyk, Lena Sosnowska, Ola Moczarska, Laura Marquitan, Marysia Samko i Maja Szatkowska mają za sobą bardzo pracowity i pełen sukcesów czas! ❤️
Wyśpiewały:
🥇 I miejsce w Wojewódzkim Festiwalu „Wehikuł czasu – lata 50.”
🥈 II miejsce w V Powiatowym Konkursie „Artystą być…”
🏅 wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Online „Przystanek Wokalny”
Dziewczyny, jesteśmy z Was ogromnie dumni!
Dziękujemy za Waszą pasję, zaangażowanie i piękne reprezentowanie naszej szkoły i gminy. Gratulujemy i życzymy kolejnych muzycznych sukcesów!

SPOTKANIE Z ABSOLWENTKĄ NASZEJ SZKOŁY

W czwartek, 28 maja, uczniowie klas VII i VIII spotkali się z absolwentką naszej szkoły – Małgorzatą Schilling. Gosia opowiedziała o swojej dalszej ścieżce edukacyjnej oraz doświadczeniach zdobytych po ukończeniu szkoły podstawowej.
Po zakończeniu nauki w naszej szkole Małgorzata rozpoczęła edukację w Zespole Szkół Rolniczych w Smolajnach na kierunku weterynaryjnym. Podczas spotkania przybliżyła uczniom specyfikę tej placówki oraz możliwości, jakie daje nauka w technikum. Wspominała m.in. o trzytygodniowym wyjeździe do Grecji w ramach programu Erasmus+, gdzie wraz z innymi uczniami pracowała na plantacji aloesu oraz pomagała przy strzyżeniu owiec.
Nasza absolwentka podkreślała również, że szkoła w Smolajnach umożliwia uczniom zdobycie dodatkowych kwalifikacji, takich jak kurs prawa jazdy, kurs spawacza czy operatora wózka widłowego – i to bez dodatkowych opłat. Opowiedziała także o życiu w bursie oraz o tym, jak wyglądają popołudnia w szkole z internatem.
W czasie nauki w Smolajnach Gosia brała udział w olimpiadzie, co otworzyło jej drogę na studia weterynaryjne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Jak sama przyznała, nie odnalazła się jednak na wybranym kierunku i zdecydowała się zrezygnować ze studiów. Podzieliła się z uczniami ważną refleksją:
„Zrezygnowałam ze studiów marzeń i… nic się nie stało”.
Podkreślała, że warto szukać własnej drogi i nie bać się zmian, jeśli coś nie daje satysfakcji. Obecnie studiuje lingwistykę w biznesie na UWM.
Gosia wspomniała także o swoim udziale w obozie językowym organizowanym przez OSA ET jeszcze w czasach, gdy była uczennicą naszej szkoły. Jak mówiła, udział w obozie pomógł jej otworzyć się na języki obce, a do dziś utrzymuje kontakt z Mary – wolontariuszką z Turcji.
Zawsze z ogromną radością gościmy naszych absolwentów i cieszymy się, że chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami z młodszymi uczniami.

WYJAZD STARSZAKÓW DO ARBORETUM W KUDYPACH

W piękny, majowy dzień najstarsza grupa przedszkolna uczestniczyła w wycieczce do Arboretum w Kudypach. Dzieci pod czujnym okiem leśnika poznawały sekrety warmińskiej przyrody, spacerując ścieżkami dydaktycznymi wśród różnorodnych drzew i krzewów. Z wycieczki wróciły bogatsze o wiedzę o lesie i pełne szacunku do otaczającej nas natury.To były idealne zajęcia na żywo w sercu lasu kudypskiego.

EDUKACJA W NATURZE W RAMACH PROJEKTU

Projekt „Realizacja programu rozwojowego w Szkole Podstawowej im. A. Samulowskiego w Gietrzwałdzie” – Edukacja w Naturze
” Janet Andy ze Służby Połowu i Dzikiej Przyrody Stanów Zjednoczonych w 2009 roku (…) podniosla do góry wielką butelkę apteczną. Widniało na niej „zalecenie” lekarza – właściwe zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Napis na etykiecie brzmiał następująco:
WSKAZANIA: Stosować codziennie na łonie natury. Spacerować wśród przyrody, obserwować ptaki i przyglądać się drzewom. Podejmować aktywność na świeżym powietrzu w poszanowaniu dla przyrody, samotnie bądź z rodziną i przyjaciółmi. LEK WYDAJE SIĘ BEZ RECEPTY. Termin ważności: całe życie.”
Oto (…) zupełnie prosta recepta na poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego, stymulowania kreatywności i procesu uczenia się oraz na poczucie czerpania z życia pełnymi garściami.”
/ Richard Louv „Witamina N”/
 

Lista finalistów konkursu „Artystą Być”

Jury w składzie:
Jagna Polakowska
Gabriela Kucharzewska
Anna Bułakowska
Renata Kamińska

spośród 52 zgłoszeń wyłoniło następujących finalistów: 

Kategoria soliści młodsi:
1) Hania Mudry
2) Michalina Chudzik
3) Maria Sztychmiler 
4) Natalia Krywko
5) Lena Sosnowska
6) Julia Zawadzka
7) Emilka Kołak
8) Zosia Moczyńska
9) Oliwia Dyk

Kategoria soliści starsi:
1) Emilia Pokrzywnicka
2) Amelia Laskowska
3) Weronika Bącik
4) Bruno Cichocki
5) Zosia Miklusz
6) Maja Dzienis
7) Michalina Pawłowska
8) Olga Żuk

Kategoria Zespoły:
1) Zespół Tonacja
2) Zespół Coda
3) Zespół Marimba

Kategoria Tancerze:

1) Maja Różowicz
2) Szkolny Teatr Tańca Oto my
3) Duet – Natalia Przybojewska, Martyna Sawicka
4) Stars

Serdecznie gratulujemy!

SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI POLICJI

Dzisiaj uczniowie klas 5, 6, 7 i 8 wzięli udział w spotkaniu z panią policjantką z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komenda Miejska Policji w Olsztynie.
Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom odpowiedzialności prawnej, jaką mogą ponieść jako osoby nieletnie. Pani policjantka przedstawiła wiele przykładów z życia wziętych, które – miejmy nadzieję – pozostaną dla naszej młodzieży jedynie teorią.
Poruszony został również temat hejtu. Wydawałoby się, że wiemy o nim już bardzo wiele, a jednak mowa nienawiści, zarówno w sieci, jak i w realnym życiu, wciąż zbiera żniwo wśród młodych ludzi.
Serdecznie dziękujemy za to pouczające spotkanie.

ZAJĘCIA DZIENNIKARSKIE W RAMACH PROJEKTU

Projekt „Realizacja programu rozwojowego w Szkole Podstawowej im. A. Samulowskiego w Gietrzwałdzie”.
🗞️📸🖋️Dzisiejsze warsztaty dziennikarskie i social media upłynęły pod znakiem dyktafonów. Wydawałoby się, że to sprzęt archaiczny w dobie telefonów komórkowych, ale to nieprawda. Dyktafony to odwieczny atrybut dobrego dziennikarza! Młodzi adepci uczyli się dziś ich obsługi i przeprowadzali próbne wywiady między sobą.
Już niebawem spotkacie nas w różnych miejscach w Gietrzwałdzie 😍
 

APEL Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH

Dzisiaj uczciliśmy w szkole nasze majowe święta – Dzień Flagi i Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Uczniowie zamienili się rolami z nauczycielami, był śpiew, tańce i dużo wspólnej radości.
Udało się też uchwycić na wspólnym zdjęciu naszych najmłodszych – przedszkolaki z grupy Misie i najstarszych – ósmoklasistów.
Życzymy wszystkim udanej majówki!