Spotkanie klas 7,8 z Daszą Geleta

W środę, 18 stycznia, uczniowie klas 7,8 spotkali się z Darią Geleta- Ukrainką, która od 10 lat mieszka w Polsce, obecnie w Olsztynie. Ta młoda, filigranowa dziewczyna (Uczennica 2 klasy III Liceum w Gdyni) jest osobą niezwykle charyzmatyczną i skromną. To ona zapoczątkowała w naszej gminie akcję “Ogrzej Ukrainę”, podczas której gromadziliśmy puste puszki i napełnialiśmy je kartonami, aby stworzyć świece okopowe.
Spotkanie z Daszą można by zatytułować “Wojna oczami dziecka”. Podczas prezentacji nasi uczniowie zobaczyli w jaki sposób niesiona jest pomoc humanitarna, usłyszeli piosenki, które uczą małe dzieci zachowania w sytuacjach zagrożenia, poznali statystyki dotyczące ilości alarmów zagrożenia powietrznego (w 2022 roku było ich dokładnie 14 870).
Dziękujemy bardzo Daszy i jej tacie za odwiedzenie naszej szkoły i za ciekawą lekcję, która uświadomiła nam czym jest wojna. Cisza wśród uczniów podczas całego spotkania była bardzo wymowna i nawet gdy zadzwonił dzwonek nikt się nie ruszył do wyjścia….
A słowa, które rozpoczynały prezentację brzmiały: “Najważniejsze rzeczy w życiu wcale nie są rzeczami…
Więcej o akcji “Ogrzejmy Ukrainę” w linku do filmiku: 
0
Rozmiar czcionki
Tryb kontrastu